2023 Lincoln Corsair tanıtıldı: İşte fiyatı ve özellikleri

Posted by

ABD’li lüks araba üreticisi Lincoln, yaklaşık dört yıldan bu yana piyasada olan Corsair modelini makyajladı. Markanın en tanınan modellerinden biri olan SUV, yenilenen yüzüyle karşımıza çıktı.

2023 Lincoln Corsair’deki güncellemeler, çoklukla aracın ön tarafında ağır bir biçimde hissediliyor.

Bu alandaki en besbelli değişiklik, panjurun aşağıya gerçek uzaması olarak dikkat çekiyor. Kenarlardaki hava girişleri de daha besbelli hale getirilerek SUV’un dinamik karakteri güçlendirildi.

İç yerde ise 8 inçlik ekran üzerinden denetim edilen multimedya sistemi yerini 13.2 inç ekrana sahip yeni SYNC 4 sistemine bırakıyor..

Bunun dışında merkezdeki fizikî tuş sayısının da azaldığı görülüyor. Örneğin klima denetim tuşları, dokunmatik ekrana taşındı. Bu değişiklik konsolun daha sade ve pratik görünmesini sağladı.

Yeni Lincoln Corsair teknik detaylar

Makyajlı Corsair, 2.0 litre turbo akaryakıtlı ve 2.5 litre şarj edilebilir hibrit olmak üzere iki farklı motor seçeneğiyle satışa sunuluyor.

Turbo akaryakıtlı motor seçeneği 250 hp güç üretiyor. Hibrit seçenekte ise 2.5 litre akaryakıtlı ve bir elektrik motorundan toplamda 266 hp güç alınıyor.

İlk seçenek 8 ileri otomatik şanzıman kullanırken hibrit versiyonda e-AWD sistem ve CVT şanzıman sunuluyor.

Markanın resmi internet sitesi üzerinden siparişe açılan modelin fiyatı 38 bin dolardan 53 bin dolara kadar çıkıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.