Alaattin Çakıcı’nın basın danışmanı Ferhat Aydoğan kimdir? Ferhat Aydoğan’ın lakabı ne ?

Posted by

Suç örgütü önderi Alaattin Çakıcı’nın basın danışmanı olarak tanınan, sık sık Çakıcı ismine yazılmış metinleri gazetecilere e-mail yoluyla servis eden Ferhat Aydoğan hastaneye kaldırıldı. Aydoğan, hastane odasında çektirdiği değişik fotoğrafı da basına servis etti. İşte, Ferhat Aydoğan kimdir? sorusunun cevabı…

FERHAT AYDOĞAN KİMDİR? 

Adana’da doğan Ferhat Aydoğan’ın memleketi Elazığ’dır. Aydoğan, liseyi bitirdikten sonra üniversite imtihanına hazırlanırken 2000 yılında Güney Havadis gazetesinde muhabir olarak misyona başladı. Daha sonra Mersin Ünüversitesi’ni kazandı. Daha sonra tekrar üniversite imtihanlarına girerek Çukurova Üniversitesi Endüstriyel Elektronik kısmını kazandı.

Babası Muzaffer Aydoğan‘ın sahibi olduğu Güney Medya Kümesi’nde muhabirlik yaptıktan sonra, Genel Yayın Direktörü ve İdare Heyeti Üyesi olarak görevlendirildi. Aydoğan, gazeteci olarak tanınıyor.

FERHAT AYDOĞAN’IN SİYASİ HAYATI

Kuzgun lakaplı Ferhat Aydoğan, 2008 yılındaki mahallî seçimlerde Anavatan Partisi 2.sıra meclis üyesi adayı olmuştur. 2011 Genel Seçimlerde Adana’dan Has Parti milletvekili adayı olmuştur. Aydoğan ayrıyeten 2014 lokal seçimlerinde Büyük Birlik Partisi Çukurova Belediye Meclis üyesine de adaylığını koymuştur.

Aydoğan’ın biyografisinde Kürtçe ve İngilizce bildiği belirtiliyor. Ferhat Aydoğan, evli ve bir çocuk babasıdır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.