Alparslan Kuytul için müsaadesiz şov yapan 7 Furkancı tutuklandı

Bir iş insanın kaçırılması olayına karıştığı öne sürülerek tutuklanan Alparslan Kuytul’un hür kalması için müsaadesiz şov yapan ve polise direnç gösteren yedi zanlı tutuklandı.

Adana’da iş insanı Koray Sarısaçlı’nın 8 Eylül 2021 tarihinde 4 kişi tarafından kaçırılıp, 13 gün sonra hür bırakılmasıyla ilgili açılan davada, kapatılan Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı’nın kurucusu Alparslan Kuytul hakkında 9 Mayıs günü yakalama kararı çıkartıldı.

Adana Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı üzerine Kuytul, sabah saatlerinde Adana Emniyet Müdürlüğü takımlarınca “kişiyi hürriyetinden mahrum bırakma, gasp, adam yaralamaya azmettirme, işkence” kabahatlerinden gözaltına alındı. Emniyette tabiri alınan Kuytul, süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edildi. Kuytul çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

12 Haziran günü Konya’da Furkancılar, Kuytul’un hür bırakılması için müsaadesiz şov yapmak istedi. Polis şov yapanları dağılmaları için uyardı. Fakat kalabalık dağılmayınca polis kendilerine direnip direnç gösteren 22 zanlıyı gözaltına aldı. Zanlılar 13 Haziran günü müsaadesiz şov yapmak ve polise dirençten adliyeye sevk edildi. Zanlılardan yedisi tutuklanırken geri kalanlar isimli denetim koşuluyla tutuksuz yargılanmak üzere hür bırakıldı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.