Altınordu tesislerine Almanya’dan övgü

Posted by

Altınordu Kulübü’nün tesisleri, Almanya medyasında övgü dolu sözlerle anlatıldı.

Almanya’nın ünlü futbol mecmuaları ortasında yer alan 11 FREUNDE (11 Arkadaş) eylül ayı sayısında Altınordu Futbol Kulübü ve Lider Seyit Mehmet Özkan’ı tanıtan geniş kapsamlı bir tahlil haber yayınladı. Mecmuanın Genel Yayın Direktör Yardımcısı Tim Jürgens, bu ay başında İzmir’e gelerek Altınordu’nun Torbalı Metin Oktay Yerleşkesi, Beytullah Baliç Yerleşkesi, İsmet Orhunbilge Tesisleri ve Sait Altınordu Tesisleri’nde incelemelerde bulundu.

ALMAN GAZETECİDEN ÖVGÜ DOLU SÖZLER

Altınordu FK ile ilgili ayrıntılı haber yapan 11 FREUNDE Genel Yayın Direktörü Yardımcısı Tim Jürgens, Altınordu FK’dan övgüyle bahsetti. Jürgens, “Altınordu FK’yı incelemek mükemmel bir tecrübe oldu. Açıkçası Türkiye’de bu türlü bir tesis beklemiyordum ve dürüst olmak gerekirse 2’inci düzey lig kadroları açısından bakarsak nitekim buradaki akademi Avrupa’da birinci 10-15 ortasına girer” dedi.

AJAX, BARCELONA VE CITY’DEKİ YATILI OKULLARI UNUTUN

Metin Oktay Yerleşkesi’ni gezen muhabirler, edinmiş oldukları izlenimi “Ajax, Barcelona ve City’deki yatılı okulları unutun. Türkiye’nin ikinci düzey liginde gayret eden bir kulüp dünya çapında genç futbolcular yetiştiriyor” halinde aktardı. Genç futbolcuların yetişebilmesi için Avrupa standartlarında her şeyin düşünüldüğünü aktaran muhabirler, genç atletlerin en uygun alanlarda, en teknolojik imkanlarla idmanlar yaptığını belirtti.

Haberde, “Sporcular, Metin Oktay Yerleşkesi’nde fiyatsız kalıyor. Türkiye’nin en yeterli antrenörleri tarafından eğitim alıyorlar. Tesislerde, sportmenlerin özel idmanlar yapabilecekleri teknik 1 ve teknik 2 alanlarının yanı sıra forvet ve kalecilerin özel idmanlar yaptıkları alanlar, Kriyoterapi ve Yüksek İrtifa Merkezi ve ayrıyeten boş vakitlerini değerlendirebilecekleri alanlar da yer alıyor” denildi. Cengiz Ünder, Çağlar Söyüncü, Burak İnce, Enis Destan üzere isimleri örnek alan atletlerin birinci amacının Altınordu’nun A kadrosuna yükselmek olduğu, lakin asıl maksatlarının ise Avrupa’nın 5 büyük liginde forma giymek olduğu vurgulandı.

FUTBOLCU OLAMADI ANCAK FUTBOLCU YETİŞTİRİYOR

Başkan Seyit Mehmet Özkan’ın futbolcu olma hayali kurduğu lakin babasının uygun eğitim almasını istemesinden ötürü bu isteğini gerçekleştiremediği belirtildi. Lider Özkan’ın babasından 15 yaşındayken ders çalışması gerekirken futbol oynadığı için dayak yediği de aktarılırken o gün Lider Seyit Mehmet Özkan’ın büyükannesine ağlayarak ve öfkeyle “Bir gün bu ailenin gururu olacağım. Güçlü bir iş adamı olacağım ve tüm çocukların futbolcu olabilme hayalini gerçekleştireceğim” kelamı verdiği aktarıldı. Lider Özkan’nın profesyonel olma hayalini gömerek şirketini büyüttüğü, Türkiye’nin sayılı iş insanlarından biri olduğu ve futbol hayatına atılmasıyla ilgili ayrıntılar da yer aldı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.