Artvinliler Yazlık Kadırga’da Buluşacak

Artvinliler Gölcük Kadırga Yaylası’nda çok önemli bir etkinliğe imza atmaya hazırlanıyor. 6-7-8 Eylül tarihlerinde yapılacak olan Geleneksel Marmara Artvinliler Yayla Şenliği için son hazırlıklar tamamlanırken, bu yıl ilki düzenlenecek olan şenliğe büyük katılımın olması bekleniyor.

KARBAFED ORGANİZASYONU YAPIYOR

Gölcük İznikliler Batum Havalisi Kültür Dayanışma Derneği, Kocaeli Artvin Kültür ve Dayanışma Derneği, Karamürsel Artvin Kültür ve Dayanışma Derneği, Beylerbeyliler Derneği, Kocaeli Yusufeli Kültür ve Dayanışma Derneği, Başiskele Artvin Kültür ve Dayanışma Derneği, İzmit Artvin Kültür ve Dayanışma Derneği, Kartepe Artvinliler Derneklerinden oluşan Kocaeli Artvin Batum Havalisi Dernekler Platformu bu organizasyonla, hem kültürel olarak önemli bir etkinliğe imza atmış olacak, hem de müzik şöleniyle katılımcıların doyasıya eğlenmesini sağlayacak.

DEĞERLİ SESLER SAHNE ALACAK?

Bu önemli şenlikte 6 Eylül Cuma günü Hikmet Korkut, Faik Pala, 7 Eylül Cumartesi günü Şafak Uyanık, Özkan Hatinoğlu, Afak Meydanlı, 8 Eylül Pazar günü de Vira Cemal, Bahattin Kılıç ve Mürsel Akdemir sahne alacak ve en güzel şarkılarını şenliğe katılanlar için söyleyecek. Ayrıca şenlik boyunca sürpriz hediye çekilişleriyle de doyasıya heyecan yaşanacak.

BAŞKAN BAŞBAY HERKESİ DAVET ETTİ

Bu yıl ilki düzenlenen ve her yıl geleneksel olarak düzenlenmesi planlanan şenliğe, ev sahipliği yapacak olan Gölcük İznikliler Batum Havalisi Kültür Dayanışma Derneği Başkanı Hasan Basri Başbay yaptığı açıklamada, “Yaz aylarının son günlerinde Artvinliler olarak Marmara Bölgesi genelinde önemli bir etkinliğe imza atmaya hazırlanıyoruz. Hem kültürümüzü tanıtmak, hem de insanlarımızın eğlenmesi için planladığımız bu şenliği Gölcük Kadırga Yaylası’nda yapılacak olması bizleri de ayrıca gururlandırıyor. Ben 6-7-8 Eylül’de, bir birinden değerli seslerin sahne alacağı, Artvinliler Yayla Şenliği’ne tüm hemşehrilerimizi ve Kocaeli halkını davet ediyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir