Balkan U20 Atletizm Şampiyonası, Denizli’de başladı

Posted by

Denizli Büyükşehir Belediyesi Klasik Spor Oyunları Kompleksi ve Atletizm Alanı’nda düzenlenen yarışlar öncesinde seremoni merasimi yapıldı.

Törende konuşan Türkiye Atletizm Federasyonu Lider Vekili Yasin Taş, balkan ülkelerinden gelen atletleri Denizli’de ağırlamaktan memnunluk duyduklarını belirterek, “Yeni bir Balkan şampiyonası için Denizli’deyiz. Bize bu dayanaklarını veren başta liderimiz Osman Zolan’a çok teşekkür ediyoruz. Onun dayanaklarıyla burada hoş bir tertibi yapacağız. Umarım burada en hoş derecelerini yaparak ayrılırlar. Dünya, Avrupa baraj derecelerine geçmiş olarak Denizli’de hoş bir hatıra bırakmış olurlar” dedi.

Seremoninin akabinde yarışlara geçildi. Yarışların birinci gününde tüm branşlarda atletler dereceye girebilmek için kıyasıya ter döktü. Pazar günü sona erecek karşılaşmalar sonunda Türkiye’yi temsil edecek ulusal kadro da belirlenecek. Şampiyonaya Arnavutluk, Bosna-Hersek, Bulgaristan, Hırvatistan, Azerbaycan, Ermenistan, Gürcistan, Moldova, Kosova, Karadağ, Sırbistan, Romanya, Slovenya, Ukrayna ve Türkiye olmak üzere toplam 15 ülkeden 265 atletin katıldı. Tertipte Ay-Yıldızlı 82 ulusal atlet de çaba ederken; şampiyona sonunda 42 kısımda madalya dağıtılacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.