Başiskele Yayla Şenliği’nde Buluşuyor

Başiskele’nin güzide yaylalarından Ercuva Yaylası’nda 3-4 Ağustos tarihinde düzenlenen yayla şenliğinde Karadeniz Müziğinin yıldız isimleri sahne alacak.

Başiskele Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen şenlikte, 3 Ağustos’ta Recebim ve Bedirhan, 4 Ağustos’ta Yasemin ve Onur adlı sanatçılar, sahne alarak şenliğe katılan Başiskeleliler’e unutulmaz anlar yaşatacaklar.

Şenliklerde ayrıca halk oyunları gösterileri, çocuk oyun etkinlikleri ve çeşitli organizasyonlar yer alıyor.

Ercuva Yaylası’nın eşsiz güzel manzarasında, doğayla iç içe, ferah bir havada gerçekleşecek şenlikte, Başiskeleliler dayanışma ve kaynaşma fırsatı bulacak. İki gün sürecek yayla şenliğinde yeme-içme standları kurulacak. Ayrıca isteyen vatandaşlar etkinlik alanında kamp çadırı da kurabilecek.

Birlik ve beraberlik içinde, huzurlu bir ortamda bir yayla şenliği düzenleyen, Başiskele Belediyesi, Başiskelelilere unutamayacakları güzel bir anı yaşatmak için organizasyon ile ilgili tüm detayları düşünüyor. Bu kapsamda halk tarafından sevilen Karadeniz sanatçılarına program yapan belediye ekipleri, tüm Başiskele’yi bu sıcak havada yayla havasının serinliğinde, doğasıyla eşsiz güzel bir manzarada bir şenlik deneyimi yaşatmak için tüm ihtiyaçların karşılanacağı, güzel anıların kaydedileceği bir program gerçekleştiriyor.

Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü, “Mavi bir elmas, yeşil bir zümrüt olan Başiskele’mizin her köşesi birbirinden güzel. Doğa harikası yaylalarımız bizler ve kentimizin turizminin gelişimi açısından son derece önemli. Vatandaşlarımızın bizlerden talep etmiş olduğu kültürel etkinlik ve şenlik talebi kapsamında yine halkımızın en çok görmeyi istediği Karadeniz müziği sanatçılarının yer aldığı bir şenlik programı tertipledik. Tüm komşularımızla buluşmayı dilediğimiz bu şenliğe, yaylalarımızın eşsiz güzelliğini de keşfetmeleri için herkesi davet ediyoruz.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir