Bitcoin yeni bir rekor kırdı

Bitcoin yeni bir rekor kırdı

Elon Musk’ın şu aralar sosyal medyada hayli popüler bir isim haline geldiğini söyleyebiliriz. Aslında Musk daha önce de hayli popülerdi. Fakat şu günlerde söylemleriyle adeta piyasaya yön vermeye başladı.

Kısa süre önce Gamestop olayında Twitter üzerinden bazı açıklamalar yapan Musk, WhatsApp olayında da insanları Signal’e yönlendirmiş ve bu mesajlaşma uygulamasının tanınmasını sağlamıştı. Elon Musk geçtiğimiz gün ilginç bir açıklamada daha bulundu.

Musk’ın sahibi olduğu Tesla tarafından yapılan açıklamada Bitcoin’e 1.5 milyar dolarlık yatırım yapıldığı ve artık Bitcoin ile ödeme kabul edecekleri belirtildi.

Bu açıklama Bitcoin’in büyük miktarda değer kazanmasını sağladı. Açıklama öncesinde 38 bin dolar seviyelerinden işlem gören Bitcoin sadece saniyeler içerisinde değerine değer kattı ve günü 47 bin dolar seviyelerinden kapattı.

Musk sadece basit bir açıklamayla parasına para katmış oldu. Musk’ın bu açıklamaları Bitcoin’e olan beklentiyi de yükseltti. Bazı uzmanlar Bitcoin’in kısa süre içerisinde 50 bin doları aşacağını iddia etti. Elbette yine de bekleyip göreceğiz.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde Musk Dogecoin’le ilgili de bazı söylemlerde bulunmuştu. Bu söylemler sonrası Dogecoin de önemli ölçüde değer kazandı.

Author: ahmet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir