Çelebi’den 5 bin tweet’lik paklık: ‘Fesli Kadir’ ve ‘Berkin Elvan’ paylaşımlarını da sildi

Posted by

Bağımsız milletvekili Mehmet Ali Çelebi’nin, ortalarında Kadir Mısıroğlu aleyhinde paylaştığı “Peki bu Fesli Kadir kim” görüntüsü ve Berkin Elvan’ın vefat yıldönümü için attığı “Berkin Elvan ölümsüzdür” bildirilerinin da bulunduğu 5 bine yakın tweet’ini sildiği ortaya çıktı.

Çelebi’nin sildiği tweetler ortasında geçen sene Ayasofya’daki vaazında Atatürk’e hakaret etmekle suçlanan imam Mustafa Demirkan’a reaksiyon gösterdiği “Kurtardığı vatanda, kurduğu diyanetten maaş alıp Atatürk’e lanet okuyan bilgisiz adam!” bildirisi, Kadir Mısıroğlu aleyhinde paylaştığı “Peki bu Fesli Kadir kim” görüntüsü ve Berkin Elvan’ın vefat yıldönümü için attığı “Berkin Elvan ölümsüzdür” iletileri da var.

Serbestiyet’ten Onur Erkan’ın, toplumsal medya hesaplarıyla ilgili istatistikler paylaşan Social Blade sitesinin datalarına dayandırdığı haberine nazaran Çelebi’nin son 30 gün içinde 5 bine yakın tweet sildiği görüldü.

Çelebi’nin sildiği tweetler ortasında geçen sene Ayasofya’da yaptığı konuşması Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret etmekle suçlanan imam Mustafa Demirkan’a reaksiyon gösterdiği paylaşımı da var. Çelebi’nin “Kurtardığı vatanda, kurduğu diyanetten maaş alıp Atatürk’e lanet okuyan bilgisiz adam! Bilmez misin verdiği Ulusal Çaba ile ezanlar yankılanır bu diyarlarda” bildirisi o tarihlerde birçok habere bahis olmuştu.

Çelebi’nin sildiği tweetler ortasında Kadir Mısıroğlu aleyhinde bir görüntü da var.

Çelebi’nin sildiği bir öbür tweet ise Seyahat hareketleri sırasında hayatını kaybeden Berkin Elvan’ın vefat yıldönümünde paylaştığı “Berkin Elvan ölümsüzdür. Bir yıl da geçse bin yıl da geçse onun ismi bu topraklarda yankılanacak” bildirisi. (HABER MERKEZİ)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.