Chelsea, Luis Campos’un kapısını çaldı!

Posted by

İngiltere Premier Lig kadrolarından Chelsea, bir periyot Galatasaray’a danışmanlık veren PSG Sportif Yöneticisi Luis Campos ile temasa geçti.

Teknik Yönetici Thomas Tuchel’in vazifesine son verdikten sonra Graham Potter’ı grubun başına getiren Chelsea, yeni bir yapılanma için Luis Campos ismini gündemine aldı.

Galatasaray’da Domenec Torrent devrinde danışman olarak hizmet veren futbol uzmanı Campos, Burak Elmas’ın başkanlığı sona erdikten sonra sarı kırmızılı kulüpteki vazifesinden ayrıldı. Akabinde Paris Saint Germain’de Sportif Yönetici olan Campos için Chelsea’nin devreye girdiği öğrenildi.

Amerikalı yatırımcı Todd Boehyl liderliğindeki BluCo22 konsorsiyumu, Chelsea’nin performansından ve yapısından şad değil ve yeni bir yapılandırma için teşebbüste bulunmak istiyor. The Times’a nazaran, Luis Campos ile temasa geçen Chelsea resmi teklifini yaptı.

YAZIN PARA SAÇTILAR

Yaz transfer periyodunda en çok para harcayan kadro olduktan sonra yeni bir ekonomik plan hazırlamak isteyen Chelsea idaresi, kış transfer periyodunda kulübü Campos’a emanet etmek istiyor. Yaklaşık 300 milyon euro harcayan Chelsea, Roman Abramovich sonrası kulübün yeni bir çehre kazanması için itibarlı birini misyona getirmeyi planlıyor.

CAMPOS’UN YÜKSELİŞİ

Bu dönem başında Paris Saint Germain’deki tüm transfer operasyonlarından sorumlu olan Campos, 1993-2005 yılları ortasında çeşitli gruplarda teknik yöneticilik yaptıktan sonra, 2012’de Real Madrid’de gözlemci olarak yeni bir mesleğe yelken açtı. Akabinde Monaco’da Spor Koordinatörü ve Teknik Heyet Sorumlusu olarak çalışan Campos, 2017-2020 yıllarında Sportik Yönetici olarak Lille’in yükselişindeki en kıymetli silahtı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.