Edin Visca: 32 yaşındayım lakin tekrar doğmuş üzere hissediyorum

Posted by

Trabzonspor’un sağ kanat oyuncusu Edin Visca, yeni dönemde kişisel performansını artırarak daha başarılı olmak istediğini belirterek, “Yeni bir tarih ve öykü yazmak, daha fazla kupa kaldırmak istiyorum” dedi.

Süper Lig’in son şampiyonu Trabzonspor’un yeni dönem hazırlıklarını yaptığı Slovenya kampında Edin Visca, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Geçen dönem devre ortasında Medipol Başakşehir’den bordo mavili gruba transfer olan Boşnak oyuncu, Trabzonspor’un Şampiyonlar Ligi maksatlarını, yeni dönem hazırlıklarını ve şampiyonluk kutlamalarını kıymetlendirdi.

‘MÜTHİŞ BİR ORTAM VAR’

Trabzonspor’un yeni dönemde takımına kattığı isimler ve takımın genişlemesini kıymetlendiren Visca, “Bazen fazla transfer yapmasak daha yeterli. Bizim için en büyük güç bir arada kalmak. Tabi ki yeni oyuncular lazım. En değerlisi daha güçlü olmak için birlikte kalmak. Uygun de transferler yaptık. Futbolda en değerlisi grup ruhu ve ortam. Trabzonspor’da fevkalade bir ortam var. Yalnızca taktik değerli değil beraberlik de kıymetli. Sakatlık olmazsa bizim beraberlik ve bizim ortam grup içinde en kıymetli bir güç olacak bu sezonda” dedi.

‘YERLİ OLARAK TAHMİNEN DE EN DÜZGÜN TRANSFERLERİ YAPTIK’

Yeni transfer Trezeguet’nin ekibe katılacak olmasını kıymetlendiren Visca, “Diğer kanatlar ile birlikte, öteki oyuncular ne kadar yeterli olursa ben de etkileniyorum. Trezeguet’yi tanıyorum, güzel karakter, profesyonel bir oyuncu. Bu dönem için konuştuk, heyecanlıyız. Ben de kendi ferdî performansımı artırmak istiyorum. Doğucan ve Eren ve Kasımpaşa’da güzel oynadılar. Yerli oyuncular olarak tahminen de en uygun transferleri yaptık. İnşallah en değerlisi sakatlık olmaz. Geçen dönem bunu yaşadık. Bizim için güzel bir dönem olacağını düşünüyorum” tabirlerini kullandı.

‘İLK AMAÇ KÜMELERE KATILMAK’

Şampiyonlar Ligi’nde birinci gayenin kümelerde kalmak olduğunu belirten Visca, “Play-off oynayacağız ve birinci maksat Şampiyonlar Ligi’nde kümelere katılmak. Deneyimli oyuncular var. İnşallah güzel bir fikstür olacak. Tribünler de dolu olacak. Trabzonspor topluluğu ve taraftarları bunu hak ediyor. Şampiyonlar Ligi müziği inşallah bu sene Trabzon’da çalacak” dedi.

Basın açıklamasını Türkçe yapan Visca, “Bu lisanı öğrenmek gerekiyor. Buraya emek veriyor, kazanıyoruz. Türkçe öğrenerek hem Türkiye’ye hem de Türkiye’deki taraftara hürmet gösteriyorsun. Tabi ki avantaj sağlıyor, daha uygun öğrenmek istiyorum. İngilizce de biliyorum. Türk oyuncular da yavaş yavaş İngilizce konuşuyor” diye konuştu.

‘YENİDEN DOĞMUŞ ÜZERE HİSSEDİYORUM’

Visca, Trabzonspor’un şampiyonluk kutlamalarını ülkesinde arkadaş ve yakınlarına anlattığını söyleyerek, “Dünyadaki kimse bu türlü bir kutlama görmedi. Kutlamaları hatırlayınca heyecanlanıyorum. Saray Bosna’ya, köye gittiğimde herkese tek tek anlattım. Evvel Trabzonspor’un tarihini ve taraftarları anlattım. Arkadaşlarım bazen maça gelip izlediler. ‘Ben size 1 saat anlatabilirim fakat maça gelmezseniz anlamazsınız’ dedim. Ağabeyim Konyaspor maçında gelmişti, maçta ağladı. Bu türlü bir atmosfer ne kadar hoş, beşerler gruplarını ne kadar çok seviyorlar. Biz bunu görmedik’ dedi. Ulusal ekip da var lakin Trabzonspor öbür bir şey. Arkadaşlarıma tek tek anlattım, ‘İnşallah Şampiyonlar Ligi maçına da geleceksiniz’ dedim. Trabzon futbol kenti. 32 yaşındayım ancak tekrar doğmuş üzere hissediyorum. Kampta daha düzgün hazırlanıp ferdî performansımı daha da artırmak istiyorum. Harikulade bir kutlamaydı. Dünyada bu türlü bir kutlamanın tekrarı olmayacak” tabirlerini kullandı.

‘KENDİMİ KONUTUMDA ÜZERE HİSSETTİM’

Medipol Başakşehir’den Trabzonspor’a transferinde Abdullah Avcı’nın kendisini ikna ettiğini anlatan Visca, “Başakşehir rahat bir ekip. Taraftar da yok, baskı da yok lakin Başakşehir’de 4 yıl birinci 3 içinde olduk. Abdullah hoca ile konfor alanımdan çıkıp yeni heyecan ve maksat koyabileceğimi konuştuk. Ben de o denli düşünüp geldim. Trabzon’a geldiğimde kendimi konutumda üzere hissettim. Kendimi burada düzgün hissediyorum. Yeni bir tarih ve kıssa yazmak, daha fazla kupa kaldırmak istiyorum” dedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.