En Güzel Seramik Dış Cephe Kaplamaları  

seramik cephe kaplama, eski çağlarda olduğu gibi günümüzde de zarafetle işlevselliğin buluştuğu nokta olarak inşaat sektöründe yer almaktadır. Dış cepheyi içeriden ayıran bir kabuk şeklindeki dış cephe, binanın en önemli görsel vitrini olarak düşünülebilir.

Gelin görün ki aynı zamanda çevre şartları ile başa çıkma konusunda üzerine en çok görev düşen de yine binanın aynı kısmıdır. Bu sebepledir ki koruyucu kabuğun ifade gücü küçümsenmemelidir, çünkü mimarinin görünümü tüm çevre üzerinde belirleyici bir etkiye sahiptir. Avrupa’da ki pek çok tarihi şehir, semt dokusunu bozmadan kaliteli yalıtım yapabilmek için, mimarideki bu önemli görevi özel bir malzeme olan seramik cephe kaplama ile karşılama konusunda uzmanlaşmıştır.

Seramik Cephe ve Modernize Işıltısı

İnsanlar seramik cepheleri yapmayı yeniden düşünmeye başladığı 80’li yıllarda modern tuğla, dış cephede ki yerini çoktan almıştı. Ama görsel açıdan acınası idi. Mimarlar iki ve üç boyutlu şekiller ve renkler arasından seçim yapmakta mecburdu. Yükselen ekonomik şartlar ve estetik ihtiyacı neticesinde seramik cephe kaplama yeniden inşaat yaşamına dahil edildi. İstenilen renk ve tiplerden özel formatlara kadar üretilmeye başlandı.

Günümüzde hemen hemen her zevke uygun tasarım modelli modern seramik cephe kaplama bulunmaktadır. Seramik cephenin modern formu – alüminyum bir yapıya eklenen havalandırmalı tuğla cephe sistemi – sadece zamandan bağımsız değil, aynı zamanda oldukça sürdürülebilir ve oldukça özelleştirilebilir formda ihtiyaçları karşılamaktadır.

Seramik Cepheler ile Göz Alıcı İşlevsellik

Dış dünya ile iletişimde bulunarak binanın en önemli görsel ve koruyucu parçası dış cephe kaplaması olarak kabul edilebilir. Bu anlamda seramik cephe kaplama beklentileri fazlası ile karşılamaya yeter. Ek olarak, seramik cephe, sürdürülebilir bir yapı malzemesinden beklenen tüm avantajları da sunar: Doğal hammadde olarak kilden yapılmıştır, ağır metaller ve diğer zararlı katkı maddeleri içermez. Bir seramik tuğla cephe, optimum ısı, yangın ve ses yalıtımı sağlar ve iyi bir uzun yıllar yatırımı olarak, zamanla orijinal güzelliğinden hiçbir şey kaybetmeyecektir. Bunların yanında arka havalandırma dengesi, sağlıklı bir iç mekan iklimi sağlar ve genel iklim koruma sorununa olumlu katkıda bulunur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir