Erkeklere Özel Protez Saç Seçimi Nasıl Olmalı?  

Protez saç, İşlemin uygulanmasını isteyen kişi için ilk önce altyapı adı verilen ve saç kaybının olduğu kısımlar için gerekli özelliklerin planlanıp, ölçülerin alınmasıyla bir işlem süreci yapılır. Bu işleme ise protez  saç denilmektedir. Daha sonra ise suni şekilde yapılan deri üzerine, su ve hava geçirgenliği özelliğine sahip bir tabaka kurulur.

Protez saç özel olarak kullanılacak olan bireyin kendi saç özelliklerine en doğru şekilde olacak biçimde tasarlanır. Özellikle erkeklerde görülen erken yaşta saç dökülmesi ve saç seyrekliği durumunun yaşanması oldukça büyük bir sorun olarak karşılaşılır. Bu nedenle saçlarının dökülüp azalmasıyla kafa etrafında açılan kısımlar olur. Bu nedenle insanlar farklı tedaviler arayışına girerler.

Saç Protezi Seçiminde Önemli Noktalar Nelerdir?

Saç protezi kullanımı ise günümüzde erkekler arasında en fazla kullanıma sahip tekniklerden biri olarak sayılır. Erken yaşlardan itibaren saç dökülmesi sorunu ile karşılaşan erkekler, ilk olarak protez saç yöntemini tercih ediyorlar. Seçilmesinin bir diğer nedeni ise, herhangi bir cerrahi işlemi ile yapılmaması geliyor. Saç problemi yaşayan erkeklerin ruh sağlığı olumsuz etkileniyor. Protez saç yapımı sırasında kişiye özel olarak ölçülerin alınması ve kendi saç rengine uygun olan doğal bir protez saç yapılır. Bunun yanında, protez saç Şişli ile yapılan işlemlerde kişinin memnuniyeti ve saç derisinin nefes alması sağlanır.

Erkekler için yapılan protez saçın doğal durması ve yaşına uygun olması önemlidir. Kullanılan saçın kalitesi ve firmanın verdiği hizmete bağlı olarak protez saç fiyatları değişim gösterir. Detaylı bilgi için https://www.oscarhairdesign.com/ firmasından destek alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir