Esenyurt’ta felaketin izleri siliniyor

Posted by

İstanbul Esenyurt’ta yaşanan sel felaketi sonrası çalışmalarını sürdüren Esenyurt Belediyesi, felaket sonrası izleri silmeye devam ediyor. Ziyan gören 200 konut ve iş yerinde balçıklar temizleniyor, molozlar kaldırılıyor, yol ve kaldırımlar yenileniyor, halk sıhhati için ilaçlama yapılıyor.

10 Temmuz Pazar günü meydana gelen kuvvetli sağanak nedeniyle Haramidere’nin taşımasının akabinde Yeşilkent ve Pınar Mahallelerinde su baskınından ziyan gören 200 konut ve iş yerlerindeki su birikintilerinin tahliye çalışmaları devam ediyor.

Yaşanan felaket sonrasında çalışmalarına orta vermeden devam eden Esenyurt Belediyesi, selzedeleri yalnız bırakmıyor. Çalışmalar son süratiyle devam ederken Belediye Lider Yardımcısı Hayrettin Babahan da takımlarla birlikte alanda yapılan çalışmaları inceledi.

FELAKETİN İZLERİ SİLİNİYOR

Esenyurt Belediyesi, Yeşilkent ve Pınar Mahallelerinde su altında kalan 200 mesken ve iş yerinde balçıkları temizliyor, halk sıhhati için ilaçlama yapıyor, iş makineleriyle molozlar kaldırıyor, yol ve kaldırımları yeniliyor.

AİLELERE YARDIM

Felaketin yaşandığı meskenlerde paklık çalışmaları devam ederken KYK yurduna yerleştirilen selzede 90 aileyi ziyaret eden Esenyurt Belediyesi ve İBB takımları, ailelere süt, bebek bezi, kıyafet, iç çamaşırı, hijyen seti ve şahsî bakım eserleri ulaştırarak dayanışmada bulundu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.