Fenerbahçe Beko’da Dimitris Itoudis imzayı attı, Obradovic sözleri

Fenerbahçe Beko’da Dimitris Itoudis dönemi resmen başladı. Sarı lacivertliler Yunan Başantrenör Itoudis için imza töreni düzenledi. Törene, sorumlu yönetim kurulu üyesi Sertaç Komsuoğlu, genel menaje Derya Yannier ve Basketbol Operasyonları Sorumlusu Maurizio Gherardini katıldı. İşte yapılan açıklamalar;

Fenerbahçe Basketbol Operasyonları Sorumlusu Maurizio Gherardini: “Dimitris Itoudis’in başarılarından bahsetmeme gerek yok. CSKA Moskova’da kazandıkları tesadüf değildi. Zeljko Oradovic gibi ortak bir dostumuz da var. Umarım onunla birlikte Fenerbahçe’yi ileri taşıyabiliriz.”

Fenerbahçe Beko Genel Menajeri Derya Yannier: “Dimitris Itoudis önderliğinde, bu 3 yıllık planla Fenerbahçe’yi hak ettiği yerlere getirmek istiyoruz. Hepimiz Fenerbahçe camiasını ve taraftarını gururlandırmak için varımız, yoğumuzla çalışacağız.”

İşte Fenerbahçe’nin yeni başantrenörü Dimitris Itoudis’in yaptığı açıklamalar; Başkan Ali Koç’a, Sertaç Komsuoğlu’na, taraftarlarımıza ve şube yönetimine güvenleri için çok teşekkür ediyorum. Kendimi ayrıcalıklı ve şanslı hissediyorum. Görevim ve sorumluluğumun farkındayım. Fenerbahçe ailesi olarak, hep beraber elimizden geleni yapacağız. Başkanımızın yaptığı ve yapacağını taahhüt ettiği fedakarlıkların karşılığını vereceğiz. Zeljko Obradovic ile aile dostuyuz. Andreas Pistiolis ile de uzun yıllar beraberdik ve kendisiyle yakın ilişkimiz var. Rekabet hep olacak. Partizan, Anadolu Efes, Galatasaray. Bunların hepsi büyük takımlar. Rekabet devam edecek. Herkes kazanmak için oynuyor. 7/24 çalışacağız. Oyuncuları tam anlamıyla tanımak için biraz zamana ihtiyacım olacak. Ama transferlerle ilgili gereken çalışmayı yapan çok iyi bir ekip var. Kurabileceğimiz en iyi takımı kuracağız. Taraftarlarımız rahat uyuyabilirler. Kazanan bir kültür oluşturmak için zihinsel olarak güçlü olmalısınız, fedakarlıklar yapmalısınız. Büyük savaşlar, kapalı kapılar ardında verdiklerinizdir. Örneğin, Melih Mahmutoğlu’nun antrenmanda kaçırdığı 100 atışı kimse görmeyecek ama maçta attığı basketi görecek. 

Biz koçlar, oyunculara yardım etmek için buradayız. Sahaya çıkıp asıl işi yapanlar onlar. Oyuncularınızın özelliklerine göre ayarlamalar yaparsınız. Bence en önemlisi doğru kimyayı yakalamak. 12 tane MVP transfer etseniz bile bu başarıyı kesin kılmıyor. Oyuncular arasında kurulacak bağ, kimya çok önemlidir. Oyunculara doğru rolleri vermek, herkesin aynı sayfada olması gerekir. Taraftarların izlemekten keyif alacağı, ödedikleri bilet parasının karşılığını alacağı bir takım oluşturmak istiyoruz. Teklifi kabul etmeden önce Zeljko Obraovic’le konuştum. Konuşmanın içeriği bana kalsın ama Fenerbahçe’nin beni, benim de burayı çok istediğimi ona söyledim.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.