Fütüristtik tasarımı ile ilgi çekiyor

Fütüristtik tasarımı ile ilgi çekiyor

Archer AX10 Wi-Fi 6 router, ilk bakışta diğer pek çok ürüne kıyasla çok farklı bir görselliğe sahip. Parlak siyah yüzeyi ve keskin kıvrımları, ürünü fütüristik bir havaya sokuyor. Ek olarak, ayarlanabilir dörtlü anten sistemi sayesinde de gücü konusunda bir ön bilgi veriyor diyebiliriz. Beamforming teknolojisini de es geçmeyelim. Bu sayede çekim gücü, yani verim artıyor.

Tabii ki pek çok üründe olduğu gibi bu ürünü de ister masanızda konumlandırabilir, isterseniz de duvara asabilirsiniz.

Ürünün ön kısmında led bildirimler konumlandırılmış. Arka tarafa baktığımızda ise, güç tuşu, WPS/Reset bölümü, 4 tane Gigabit LAN ve bir de WAN bağlantı portu bulunuyor.

Ürünün kurulumu oldukça basit

TP-Link, pek çok ürününde olduğu gibi bu ürününde de yazılımsal destekle geliyor. İsterseniz akıllı telefonunuza Tether uygulamasını ücretsiz olarak indirebilir ve klasik web arayüzü yöntemlerinin dışına çıkarak kurulumu tamamlayabilirsiniz.

Archer AX10 sayesinde mevcut internet bağlantınızı verimli bir şekilde aynı anda birden fazla cihazın kullanabilmesi mümkün oluyor. Dedik ya, üründe Wi-Fi 6 desteği var. Yani eğer mevcut bağlantınız destekliyorsa, bu ürünün de yardımıyla 2.4GHz bandında 300, 5GHz bandında da 1201Mbps hızlara ulaşabilmek mümkün.

Bu arada, ürünü router olarak kullanabileceğiniz gibi, isterseniz access point modunda da kullanabiliyorsunuz.

Dual band destekli ürün, aynı anda birden fazla cihaza kablosuz bağlantı sunabiliyor ve en güzel tarafı, her cihazda da mevcut sistem dahilinde en yüksek bağlantı hızının verilmesi hedefleniyor. Yani bir yandan akıllı televizyonda dizi izleniyorken, bir yandan da oyun konsolunda online karşılaşmalar gerçekleştirilebiliyor. Hız düşüşü gibi can sıkıcı detaylarla büyük olasılıkla karşılaşılmıyor.

Günümüz teknolojilerini göz önüne aldığımızda, 4K dizi ve filmler popüler. Online oyun tarafına baktığımızda ise, artık görsellik faktörü daha da önemli. Neyse ki bu detayları rahatlıkla elde edebilmek için TP-Link’in güzel bir çözümü olduğunu tekrar etmeliyiz.

Üç çekirdekli işlemciye ve Alexa desteğine sahip

Archer AX10, 1.5GHz değerde, üç çekirdekli bir işlemciyle geliyor, ki bu sayede yoğun işlemlerin kısa sürede halledilmesi hedefleniyor. Çoğu üründe tek çekirdekli işlemcinin bulunduğunu göz önüne alırsak, TP-Link, “daha fazla performans” vurgusu yapıyor. Üstelik, aynı anda birden fazla cihaza hizmet verilirken bile Wi-Fi 5 yönlendiriclere kıyasla daha yüksek hız sunulabiliyor.

Author: ahmet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir