Galatasaray’da Okan Buruk imzayı attı!

Posted by

Galatasaray, yeni teknik yöneticisi Okan Buruk için imza merasimi düzenledi.

Açılış konuşmasını yapan Galatasaray Lideri Dursun Özbek, “Bugün Galatasaray için yeni bir başlangıç. Galatasaraylı Okan Buruk’un yuvasına dönmesinin memnunluğunu ve heyecanını yaşıyoruz. Burada olmasının sebebi yalnızca Galatasaraylı olması değil, yakaladığı başarılarla burada olmayı ziyadesiyle hak ediyor. Okan hocamız, üçüncü 17 Mayıs’ını yaşamak için burada. Birinci defa bir 17 Mayıs günü bu formayı giymişti. Sonrasında o kupayı göz yaşları içinde kaldırdı.” tabirlerinde bulundu.

“Geleceğimizi feda etmeden transferleri yapacağız”

“Hepimizin gurur duyacağı bir Galatasaray, Okan Hoca ile çok daha yakın” diyen Dursun Özbek, “Uçaklar ne vakit inecek? Geçmişten gelen deneyimlerimiz var. Galatasaray’ın son 10 yılda yaşadıkları var. Ben ve idaredeki arkadaşlarımızın maksadı bulunuyor. Sportif muvaffakiyet ve mali yapıyı sürdürülebilir bir hale getirmek istiyoruz. Böyle bir yapı yoksa muvaffakiyetler gelmiyor. Bu sene şampiyon olup sonraki yılları feda etmek zorunda kalabiliyorsunuz. Bir kez mali bağımsızlık olması gerek. Sürdürülebilir bir mali yapı olmalı, tüm branşlar için. Bu çizgiyi yakalamak istiyoruz. Tüm branşlarda. Geleceğimizi feda etmeden transferleri yapacağız. Bize itimadın. Tecrübelerimiz duruyor. Tıpkı başarıyı bu sene sergilemek istiyoruz. Galatasaray’ı sevenleri keyifli eden kadroyu oluşturacağız. Çalışmalarımız hocamızın da katılmasıyla güçlü. Gerekeni yaparız.” dedi.

“Tek maksadımız şampiyon olmak”

Daha sonra kelam alan Galatasaray’ın yeni teknik yöneticisi Okan Buruk ise, “Bizim gayelerimiz, Galatasaray olarak hiçbir vakit değişmez. Bu yılki tek gayemiz şampiyonluk. Galatasaray taraftarının hak ettiği memnunluğu, hoş günleri, dominant bir ekiple ortaya koymaya çalışacağız. Geçen seneyi kapattık, bitti. Bütün oyuncularımızı ayağa kaldıracağız. Tek amacımız şampiyon olmak. Florya’da çok keyifli günler yaşadım. İnşallah bu sene de tekrar şampiyonluk yaşadığımız anılar bizleri bekliyor.” halinde konuştu.

“Dün Fatih hoca beni aradı”

Okan Buruk ayrıyeten Fatih Terim’in bir gün evvel kendisini aradığını ve, “Hayırlı olsun, elimizden ne geliyorsa, sorabileceğin her şeyde yanındayız” diyerek yeni misyonunda muvaffakiyetler dilediğini söyledi.

Okan Buruk’un açıklamalarından değerli satır başları şöyle:

“Babadan Galatasaraylıyım. 20’den fazla kupa kazandım. 7 şampiyonluğum var. Galatasaraylılığımı korudum. Beşerim, yanılgılarım olabilir. Kusurumun, yanlışımın altını çizmeye çalıştım. Özür diledim. Yanlışlarımı kabul ettim. Tekrar geldim, 2008’de şampiyon olarak ayrıldım.”

“Transfer yapacağız”

“Takviyeye gereksinimimiz var. Bilhassa orta alanda görünen eksiklikler üzerine çalışmalar yapacağız. Türk oyuncular da almak istiyoruz. Oyuncular, etrafındaki güzel oyuncularla, daha uygun performans verir.”

“Galatasaray’da potansiyelli oyuncular var. Transferler var. Oyuncuları göreceğiz, tanımak istiyorum. En uygununu nasıl yapabiliriz, bakacağız. Kimi oyuncular bizle olacak, kimi oyuncular bilhassa gençler tahminen kiralanacak. Bunu Yunus’ta yaşadık. Gitti, güçlü geldi.”

“Diagne, Gomis ve Muhammed…”

“Mbaye Diagne sakatlıktan döndü, durumunu denetim edeceğiz. Diagne, Gomis ve Muhammed’i evvel göreceğiz. Galatasaray bu bölgede çok fazla oyuncuyla olmak zorunda. Bu bölgeye destek yapabiliriz. Çok fazla çift santrforla oynadım. Durumlarına bakacağım.”

“Antrenman programımız 4 Temmuz olarak planlanmıştı. 27 Haziran’a çektik. Akşam üzeri idmana başlayacağız. Gayelerimizi belirteceğiz, isteklerimizi anlatacağız. Alanda da onlara yeterli çalışacağımızı göstereceğiz. Planlamamız var. İdman yüklerini belirleyeceğiz”

“Başakşehir’de 4-3-3, 4-2-3-1, 4-4-2’yi kullandık. 4’lü savunma düşünüyoruz. Önüne ise oyuncu tiplerine nazaran bakacağız. Oyuncu zekası da çok değerli. Zeki oyuncularla çok daha fazla oyundan randıman alabilirsiniz. Galatasaray oyuncuları da çok zeki. Birkaç formasyon olur”

“Kaliteli oyuncu gerekli”

“Orta alana destek düşünüyoruz. Oyunun iki istikametini oynayacak oyuncuya gereksinimimiz var. Top daha çok bizde kalacak. Kaliteli oyuncu gerekli. Çalışmalarımız, belirlediğimiz oyuncular var. Görüşmelerimiz süratli bir biçimde sürüyor.”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.