GittiGidiyor kapanıyor: Kullanıcı hesapları ne olacak, çalışanlar için ne karar verildi?

ABD’li e-pazaryeri işletmcisi eBay, 2011 yılında çoğunluk payını satın aldığı GittiGidiyor‘un Türkiye faaliyetlerine son vereceğini açıkladı. eBay’den hususa ait yapılan açıklamada, GittiGidiyor, 18 Temmuz tarihi itibariyle yeni sipariş almayacak. Kullanıcılar 5 Eylül’e kadar hesaplarına erişebilecek.

ÇALIŞANLARLA BU HAFTA GÖRÜŞME YAPILACAK

Yüzlerce çalışanı olan, dev e-ticaret platformunun kapanma kararının akabinde çalışanların durumunun ne olacağı soru akıllara geldi. Cumhuriyet.com.tr’nin edindiği bilgiye göre; müşteri hizmetleri dışındaki şirket çalışanları 31 Temmuz’a dek çalışmalarını sürdürecek.

Çalışanların kıdem ve tazminat üzere hakları ise bu hafta içerisinde yapılacak birebir görüşmelerde hesaplanıp ödenecek.

ŞİRKET AÇIKLAMA YAPTI

Öte yandan GittiGidiyor’dan kapanma sürecine ait açıklama geldi. “Bugün veda zamanı” denilen açıklamada, 30 Eylül tarihinden sonra kullanıcı hesaplarına erişim olmayacağı söz edildi.

GİTTİGİDİYOR EBAY TARAFINDAN BÜSBÜTÜN SATIN ALINMIŞTI

GittiGidiyor.com, alıcılarla satıcıları buluşturan bir e-ticaret sitesi yaratmak üzere yola çıkan Serkan Borançılı, Burak Divanlıoğlu ve Tolga Kabataş tarafından kuruldu.

2011 yılından bu yana bir eBay şirketi olan GittiGidiyor, artık tam manasıyla bir eBay şirketi. Ticaret sicil kayıtlarına nazaran iLab Ventures’in kalan yüzde 7 oranında payı de eBay tarafından satın alınmış durumda. yüzde 7 oranında pay için eBay’in 80 Milyon TL ödediği sav ediliyor.

Bu evreden sonra eBay’in GittiGidiyor hakkındaki planları epey merak ediliyor. Son periyotlarda Cadde, Atölye ve Blog kısımlarıyla farklı eser ve içerik cinsleriyle kullanıcılarına daha varlıklı bir içerik sunuyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.