Güngören Belediyesi’nin ‘Okuyan Otopark’ projesi tam not aldı!

Belediyenin Gençlik, Kültür ve Eğitim Kurulu Lideri Ali Furkan Sevinç, “Vatandaşları okumaya teşvik etme ismine hoş bir hizmete imza attığımızı düşünüyoruz. Halk tarafından da çok sevilen bir proje haline geldi” dedi.

285 araçlık otoparkın bir kısmında bulunan kütüphanede, vatandaşlar istediği kitabı okuyabiliyor, dilerlerse satranç oynayıp boş vakitlerini değerlendirebiliyor.

“FARKINDALIK OLUŞTURMAK GAYESİYLE BU PROJEYE İMZA ATTIK”

Güngören Belediyesi Gençlik, Kültür ve Eğitim Komitesi Lideri Ali Furkan Sevinç, halkın en büyük meselesinin otopark olduğunu belirterek, “Güngören Belediyesi olarak Belediye Liderimiz Hekim Bünyamin Demir’in öncülüğünde otopark problemiyle alakalı bir sürü tahlil üretme noktasında faaliyet gösteriyoruz. Birçok otopark inşaatımızla birlikte burayı da açmış bulunmaktayız.  Bu 285 araçlık otopark içerisinde yalnızca otopark hizmeti vermek değil bir farkındalık oluşturmak hedefiyle bu projeye imza attık ve burası ‘Okuyan otopark’ olsun dedik” diye konuştu.

‘OKUYAN OTOPARK’ İLE VATANDAŞLARI OKUMAYA TEŞVİK EDİYORUZ

‘Okuyan otopark’ hakkında bilgi veren Sevinç, “Otoparktan meskeninize giderken küçük çocuğunuza bir kitap götürmek istediğinizde buradan alıp konutunuza götürebiliyorsunuz. Konutunuzdaki kitapları öteki insanların okumasını istiyorsanız buraya bırakabiliyorsunuz. Üstteki spor kompleksine çocuğunuzu eğitime getirdiniz diyelim, o sırada bir 15-20 dakikalık boşluğunuz var ise burada kitap okuyabilirsiniz. Yanınızda bir arkadaşınız varsa satranç oynayabilirsiniz. Burada bir çay kahve ikramı olursa ondan faydalanabilirsiniz. Aslında farkındalıkla birlikte boş vaktiniz olursa burada dolu dolu kıymetlendirme fırsatı sunuyoruz. Bilhassa kitap alıp verme noktasında vatandaşlarımızı okumaya teşvik etme ismine hoş bir hizmete imza attığımızı düşünüyoruz. Halk tarafından da çok sevilen bir proje haline geldi. Vatandaşlarımızda teveccüh gösterdi ondan ötürü da çok mutluyuz” diye konuştu.

HEM OTOPARK HEM KÜTÜPHANE

Otoparkta kitap okuyan gençlerden Mevlüt Gürbüz, kitap okumaya başladığında vaktin nasıl geçtiğini anlamadığını belirterek, “Hoş bir ortam oldu. Hem otopark hem de kütüphane diyoruz. Değişik bir şey oldu. Bence çok hoş bir şey olmuş. Belediye liderimize bu türlü bir şeyi düşündüğü için çok teşekkür ediyorum. Buraya babamla bir arada gelmiştim. O otomobilini park etti ben de burada oturdum. 1-2 saat geçmiş babam hala bekliyor. Çok hoş bir ortam olduğu için biraz daha kalmak istedim” dedi.

Mert Küreli de “Öncelikle Belediye Liderimize teşekkür ediyorum. Bizler için hem otomobilimizi park edebileceğimiz hem de kitap okuyabileceğimiz alan oluşturdular. Burada arkadaşlarla oturup muhabbet edebiliyoruz. İleride çocuklarımızla da birlikte gelebileceğimiz bir ortam. İstediğimiz kitaplara buradan ulaşabiliyoruz tıpkı vakitte satranç oynama alanı yapmışlar. Beşerler aracını park ettikten sonra 5-10 dakikalık vakti olsa bile en azından kitaplara göz atabilir. Meskenlerine götürüp tekrar okuyabilir ve meskenlerinde okumadığı kitapları da buraya getirebilir. Böylece insanların okumasını sağlayabilirler” tabirlerini kullandı. 

Emir Efe Demirtaş ise “Ben aslında bu mahallede oturuyorum. Burası araç yoğunluğunun olduğu bir nokta.  Bugün buraya arkadaşlarımla birlikte geldim. Hem satranç oynadık hem de kitap okuduk. Sessiz ve ferah bir alan.  Çay, kahve hizmeti de var. Hoş bir proje olmuş. Tüm arkadaşlarımı davet ediyorum” diye konuştu.

Aracıyla otoparka gelen Adnan Lider de “Gençlerin toplanması için hoş bir şey. Vaktim olursa gelip kitap okuyacağım” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.