İntihar teşebbüsünde bulunan oğluna ‘Atla, geber’ dedi!

Posted by

Aksaray’da dün saat 18.30 sıralarında 8 katlı apartmanın 5’inci katında bir intihar teşebbüsü olayı yaşandı.

Psikolojik problemleri olduğu öne sürülen Zülkif M., 5’inci kattaki meskeninin penceresinden, meskende bulunan 2 çocuğunun gözleri önünde Kelime-i Şehadet getirip atlayacağını söyledi. Komşuların ihbarı üzerine olay yerine polis, itfaiye ve sıhhat takımları sevk edildi. Olay yerine gelen polis grupları bölgeye güvenlik şeridi çekerken, itfaiye takımları ise balkonun altına hava yastığı açtı.

“ATLA, GEBER”

Öte yandan, olay yerine gelen baba Ramazan M., oğluna “Atla, geber” dedi. Polis takımları babayı sakinleştirdi.

Oğlu daha sonra balkona çıkarak boğazını bıçak dayayıp demir korkuluklardan atlamak isteyince, Baba Ramazan M., bu kere de olay yerindeki polis memurundan tabanca istedi. Polis grupları öfkeli babayı tekrar sakinleştirmeye çalıştı. Baba Ramazan M., “Bu mahallede uygun bir dövmek lazım. Diğer tedavi olmaz bu” dedi.

Polisler tarafından yaklaşık 1 saatte ikna edilen Zülkif M., Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesine götürüldü. Baba Ramazan M., “Ben oğlumu Adana’dan dün psikoloji tedavisinden getirdim. Ben nasıl reaksiyon göstermeyeyim. 35 yıl emek ver, ondan sonra bu biçimde olaylar yapsın ve bütün mahalleliyi buraya yığsın. Ben de ona ‘atla, geber’ dedim ve öteki bir şey demedim” diye konuştu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.