Kanada tarihin en büyük katliamlarından birini gerçekleştiren kardeşlerin ikincisi de öldü

Posted by

Kanada tarihinin en büyük katliamlarından birini gerçekleştiren Sanderson kardeşlerden, kaçak olan Myles Sanderson’un öldüğü duyuruldu. 32 yaşındaki Sanderson, 4 gündür polis tarafından aranıyordu.

Kaçak kardeş hakkında, Saskatchewan eyaletinin Rosthern kenti yakınlarında beyaz bir pikap içinde olduğuna yönelik ihbar yapıldı. Polis, kent sakinlerine konutunuzda kalın uyarısı yaptı. Bir mühlet sonra saldırgan ve polis ortasında kovalamaca başladı.

Polis, saldırganın aracını kent dışında sıkıştırdı. 

ÖLÜM NEDENİ OTOPSİ SONUCUNDA AŞİKÂR OLACAK

Polis kent dışında Sanderson’ın aracına çarptı ve yoldan çıkardı. Akabinde saldırgan yakalanarak kelepçelendi. Bir mühlet sonra saldırganın kötüleşerek öldüğü haberi geldi.

Bu haberden bir müddet evvel Kanada medyasında, Sanderson’ın intihar ettiğine yönelik haberler de vardı. Baş karıştıran bu durum Kanada polisi komiser yardımcısına da soruldu.

Yetkili, “Yakalandığında araçtaki tek kişi oydu. Bir müddet sonra rahatsızlanmaya başladı. Vefat nedenine ait kesin bir şey söyleyemem, otopsi sonucunda ortaya çıkacaktır” diye konuştu.

Myles Sanders’ın 59 hatadan karar giydiği ortaya çıktı.

59 CÜRÜMDEN SABIKASI VARDI

Diğer taraftan, Myles Sanderson’ın kalabalık bir hata belgesi bulunuyor. Kaideli salıverilme evraklarına nazaran Sanderson, 59 hatadan karar giydi.

Fakat, 4 yıl mahpus yatan saldırganın, geçen şubat ayında salıverildiği ortaya çıktı. Bu durum Kanadalılar tarafından reaksiyonla karşılandı.Kanadalı yetkililer ise saldırganın neden özgür kaldığını hala araştırıyor.

KARDEŞİNİ DE ÖLDÜRDÜĞÜ DÜŞÜNÜLÜYOR

Öte yandan, Myles ve Damien Sanderson kardeşler, geçen Pazar günü Saskatchewan eyaletinde, 13 farklı noktada bıçaklı taarruz düzenlemişti. Bu hücumlarda 10 kişi ölmüş, 18 kişi de yaralanmıştı. Yaralılardan 10’u hala hastanede tedavi görürken, 3 kişinin hayati tehlikesi devam ediyor.

Arama çalışmaları sırasında, Damien Sanderson’ın cesedine ulaşılmış ve bedeninde bıçak yaraları tespit edilmişti. Damien’ın Myles tarafından öldürülmüş olma ihtimali de göz önünde bulunduruluyor.

Önceki gün, saldırganların annesi Amerikan CBC News kanalına konuşmuş, “Bu müthiş durumdan ziyan gören ve etkilenen herkesten özür diliyorum” demişti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.