Katledilen avukat Bakırtaş’ın eşi konuştu: Müebbet istiyoruz

Posted by

Abdullah Türkoğlu, kendisine dava açan Öznur Tufan ve avukat Servet Bakırtaş’ı ateşli silahla katletti. Avukat Bakırtaş’ın cenazesi, son seyahatine uğurlanmak üzere Eyüp Sultan Camii’ne getirildi.

Bakırtaş’ın cenaze merasiminde konuşan eşi Günsenin Bakırtaş, Konya Kent Hastanesi’nde Kardiyoloji Uzmanı olarak vazife yapan Ekrem Karakaya’nın öldürülmesine de reaksiyon göstererek, “Eşim avukat, kızım tabip. Her iki meslek de çok ulvi, her iki meslek de çok pahalı. Ülkenin çok âlâ yetişmiş insanları bunlar. Onlar bizim geleceğimiz. Her ikisini de katletmek sahiden çok makûs bir şey. Hem insanlık ismine makûs hem aileler ismine berbat. Davasını sonuna kadar takip edeceğiz. Yalnızca bir avukat değil, oğlum ve kızım da avukat. Çok sayıda avukat bu davayı takip edeceğiz. Sonuna kadar ceza alması için uğraş edeceğiz. Müebbet almasını istiyoruz” diye konuştu.

Bakırtaş olayın yeni bir davanın sonucu olmadığını belirterek, “Eşim tehdit alıp almadığına ait açıklamaları meskende yapan birisi değildi. İşle ilgili olanlar işte kalırdı. Bu kişi uzun yıllardır avukatlığını yaptığı kişinin karşı tarafı. Daha evvel tanıdığı bir müvekkil lakin 5 yıl evvel olan bir davanın sonucu bu. Yeni bir davanın sonucu değil. Hapisteymiş, çıktıktan sonra maalesef bu türlü bir katliam yaptı” dedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.