Peygamberimize hakaret etti misyondan alındı

Sharma hakkında, 3 Haziran’da katıldığı televizyon programında, İslam dinine ve Hz. Muhammed’e yönelik hakaret içeren sözler kullanması üzerine partisi tarafından vazifeden uzaklaştırma kararı verildi.

Sharma’nın yanı sıra Kumar da toplumsal medyada “dini pahaları aşağıladığı” gerekçesiyle partiden ihraç edildi.

Kararın akabinde, BJP Genel Sekreteri Arun Singh, “Partisinin hiçbir dine hakareti tasvip etmediğini ve tüm inançlara hürmet duyduğunu” belirten bildiri yayımladı.

Bildiride, kelam konusu bireylerin isimlerine ve tabirlerine değinilmeden, “BJP, rastgele bir dine ya da mezhebe hakaret eden, küçük düşüren ideolojilere karşıdır. BJP bu cins insanları yahut ideolojiyi desteklemez.” tabirine yer verildi.

Ayrıyeten bildiride “BJP, rastgele bir dinin öbür bir dine ya da dini şahsiyete yaptığı hakareti kınıyor.” sözü kullanıldı.

REAKSİYONLAR ÜZERİNE ÖZÜR DİLEDİ

Sharma, reaksiyonlar üzerine Twitter’dan, “Kimsenin hislerini incitmek istemedim. Şayet sözlerimle insanları kırdıysam sözlerimi geri alırım.” tabirini kullandı.

Partiden ihraç edilen Kumar, partinin kararının kendisi için kıymetini vurgulayarak, kendini partiye adayan bir kişi olduğunu söyledi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.