Pokemon efsanesi 25. yıl dönümünü kutluyor

O dönemde Pokemon çok fazla popüler olunca bazı çocuklar kendisini pokemon sanmaya başlamıştı. Yine böyle bir vakada çocuğun birisi kendisini pokemon sanarak camdan atlamıştı. Ölümden son anda dönen çocuğun ailesi Pokemon’un yasaklanmasını, başka canların yanmamasını talep etmişti.

O dönem tüm haber kanallarında geniş yer bulan bu olayın ardından Pokemon’un yayından kaldırılmasına karar verilmişti. Bu aslında milyonlarca çocuğu üzen kıran bir karar olmuştu.

O zamanlar şimdiki gibi internet olanakları vs. yaygın olmadığından ötürü pek çok çocuk Pokemon’un yeni bölümlerinde de mahrum kalmıştı.

İşte o efsane bu hafta içerisinde 25. yaşını kutlayacak. Her ne kadar yasaklanmış olsa da bir nesil Pokemon’un ne denli sağlam bir çizgi film olduğunu hiç unutmadı. Unutmayacakta. Zaten Pokemon’un diğer sezonları da ilk sezonu kadar sağlam olmamıştı.

Dileriz önümüzdeki yıllarda bu efsane yeni sezonlarıyla tekrardan çocukların karşısına çıkar. Bu arada Pokemon’un bazı sezonlarının Netflix’te yer aldığını da dip not olarak belirtelim.

Author: ahmet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir