Rakamlar tam 3 kat arttı! Tercihleri açık ara Türkiye oldu

Rakamlar tam 3 kat arttı! Tercihleri açık ara Türkiye oldu

Posted by

Türkiye, pandemi sürecinde tüm dünyada olduğu gibi yeteri kadar turist ağırlayamadı. Dünya çapında kısıtlamaların gevşetilmesiyle birlikte tatilini ülke dışında geçirmeyi isteyen Rus vatandaşların tercihi ilk sırada Türkiye olurken Yunanistan iki GKRY ise üçüncü oldu.

Rusya FSB sınır servisi tarafından sağlanan verilere göre, 2021 yılının ilk yarısında Ocak-Haziran ayları arasında 806.212 kişi yaz tatilini geçirmek üzere Rusya’dan Türkiye’ye seyahat etti.

Bu rakamlara göre, Türkiye’ye seyahat edenlerin sayısı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 135 artarak önemli bir yükseliş gösterdi.

Türkiye’den sonra bu yıl Rus vatandaşlar arasında popüler olan ikinci destinasyon GKRY oldu. Ocak-Haziran ayları arasında yaklaşık 172.671 Rus GKRY’yi ziyaret etti. Bu Türkiye’ye seyahat edenlerin sayısından çok daha düşük.

TÜRKİYE, YUNANİSTAN’I VE GKRY’Yİ GERİDE BIRAKTI

Yunanistan, Türkiye’nin ardından bu yılın ilk yarısında en çok Rus turist ağırlayan 2. ülke olurken Rusya FSB verilerine göre 2021’in ilk yarısında 32.650 Rus turist ağırladı. 806.212 Rus turist ağırlayan Türkiye’nin gerisinde kalan Yunanistan 32.650 turistte kaldı.

Rakamlar 2019’daki pandemi öncesine oranla daha düşükte kalırken kısıtlamaların kalmasıyla turist sayıları tekrardan yükselişe geçti.

star.com.tr

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.