WhatsApp Sözleşmesi Nedir? İptal mi Oldu?

WhatsApp Sözleşmesi Nedir? İptal mi Oldu?

Dünya çapında çok sayıda kullanıcı olan WhatsApp geçtiğimiz günlerde kişisel verilerin birçok şirketle paylaşımına olanak tanıyan sözleşmeyi duyurdu. Whatsapp sözleşmesi nedir? Sözleşme iptal mi oldu?

WHATSAPP SÖZLEŞMESİ İPTAL Mİ OLDU?

Whatsapp gizlilik sözleşmesinde değişikliğe gitti. 8 Şubat’ta hayata geçecek olan Whatsapp sözleşmesini kabul etmeyenler ise uygulamadan faydalanamayacaklar.

https://www.haber365.com.tr/teknoloji-haberleri/whatsapptan-guncelleme-karari-h243218.html

WhatsApp’ın gizlilik sözleşmesi kararından vazgeçtiği iddia edildi. Söz konusu iddiada ‘WhatsApp 8 Şubat 2021 tarihinde yürürlüğe girecek olan kullanıcı verilerini Facebook ile doğrudan paylaşabilmesine izin veren yeni gizlilik sözleşmesinden vazgeçti.’ şeklinde iddialar ortaya atıldı. Ancak bu iddialar asılsız çıktı. İptal haberleri ardından WhatsApp uygulamasını silip yeniden yükleyen kullanıcılar, WhatsApp sözleşme metni ile karşılaşıyor. Whatsapp Yöneticisi Will Cathcart, Twitter hesabından sözleşmede kararlı olduklarını bildiren bir paylaşım yaptı. Cathcart, ‘Sunduğumuz hizmetten gurur duyuyoruz ve olabildiğince çok kişiye özel, güvenli iletişim sağlamak için teknoloji ve uygulamalar geliştirmeye devam edeceğiz.

Bu nedenle, uçtan uca şifrelemeye bu kadar kararlıyız ve bu nedenle WhatsApp’ın gizliliğini iyileştirmeye devam ediyoruz. Gizlilik konusundaki yeniliğimiz devam edecek’ dedi.

WHATSAPP SÖZLEŞMESİ MADDELERİ

– Altyapının ve dağıtım sistemlerinin iyileştirilmesine yardımcı olmak,

– Hizmetlerimizin veya onların hizmetlerinin nasıl kullanıldığını anlamak,

– Facebook Şirketi Ürünleri genelinde emniyeti, güvenliği ve bütünlüğü artırmak; örneğin sistemleri güvence altına almak ve spam, tehditler, kötüye kullanım veya ihlal faaliyetleriyle mücadele etmek,

Onların hizmetlerini ve sizin bunları kullanma deneyiminizi iyileştirmek, örneğin sizin için önerilerde bulunmak (ör. arkadaşlar, grup bağlantıları veya ilginç içeriklerle ilgili öneriler),özellikleri ve içeriği kişiselleştirmek, satın alımları ve işlemleri tamamlamanıza yardımcı olmak ve Facebook Şirketi Ürünleri genelinde ilgili teklifler ve reklamlar göstermek,

– WhatsApp deneyimlerinizi diğer Facebook Şirketi Ürünleri ile birleştirmenizi sağlayan entegrasyonlar sağlamak. Örneğin, WhatsApp’ta satın aldıklarınız için ödeme yapmak üzere Facebook Pay hesabınızı bağlamanıza imkan vermek veya WhatsApp hesabınızı bağlayarak arkadaşlarınızla Portal gibi diğer Facebook Şirketi Ürünleri üzerinden sohbet etmenize olanak sağlamak.

Author: ahmet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir